בעיקרון, ציפויי מתכת הם סרטים מוצקים מוצקים של מתכת המגנה מפני קורוזיה. הם יכולים להיות מיושמים על סוגים שונים של משטחים עבור מגוון רחב של מטרות, כולל קישוט, בידוד, והגנה. בנוסף, ציפויים מתכת לעשות מגוון של חלקים ורכיבים עמיד יותר ועמיד בפני נזק. למידע נוסף, קרא מאמר זה. נדון גם כיצד ליישם אותם על סוגים שונים של משטחים. להלן כמה מהשימושים הנפוצים לציפויי מתכת.

מהם ציפויים למתכות?

אם אתם מחפשים דרך להגן על מוצר מתכת, לשקול ציפויים למתכות. ציפויי מתכת יכולים להגן על פריט מפני חלודה, קורוזיה, לכלוך ופסולת. מוצרים רבים חשופים לתנאים קשים, וללא שכבת מגן זו, המתכת תתחיל להתקלקל ולהחליד. ישנם מספר סוגים של ציפויי מתכת, כולל אפוקסי, אוריטן לריפוי לחות ופוליאוריטן. כל סוג מספק רמות שונות של הגנה.

ריסוס מתכתי הוא התקדמות טכנולוגית המשמשת לשחזור חלקי מכונה. תהליך זה משפר את עמידות הקורוזיה של חלקי המכונה, ובכך מפחית את זמן ההשבתה, עלויות התפעול והצורך ברכישת חלקי חילוף חדשים. בנוסף, ריסוס מתכתי מאפשר יצירת ציפויים מיוחדים, אשר יכול לתקן פגמים שנגרמו במהלך עיבוד או פשוט לספק שכבה דקורטיבית לאובייקט המתכת. ריסוס מתכת היא שיטה פופולרית וחסכונית של הגנה.

הדוח על שוק ציפויים למתכות כולל ניתוח מפורט של השוק, כולל הצמיחה שלה, תחרות, ונהגים. ניתן להזמין עותק של הדוח על פי בקשה דוח לדוגמה לשימושך האישי. לאחר שקיבלת את הדוח, יהיה לך בסיס איתן עליו לגבש אסטרטגיה משלך לצמיחה. ועם כל כך הרבה יתרונות לציפויי מתכת, אין פלא שהם צוברים פופולריות ברחבי העולם.

מהם סוגי ציפוי המתכת?

השימוש בציפויי מתכת בענף הבנייה קיים כבר מאות שנים. מתכות קשוחות, עמידות ורב-תכליתיות, אך הן מועדות גם לקורוזיה. בעוד פתרונות רבים פותחו כדי להאריך את החיים של מבנים מתכתיים, ציפויים מתכת להתבלט כאחד היעילים ביותר. במאמר זה נבחן מקרוב את סוגי ציפויי המתכת ואיזה מהם עשוי להתאים לפרויקט שלך.

ציפויים מתכתיים יכולים להיות רציפים או לא רציפים. ציפויים אלה עשויים להיות נקבובי או יש פגמים פיזיים עקב תהליך הייצור. הסוג השני של ציפוי יכול לחשוף את המתכת הבסיסית. מסיבה זו, יחסי האנודה/הקתודה הופכים לדאגה ראשונית. כמה ציפויים מתכתיים הם גם קורבן. להגנה מפני קורוזיה, ציפויים מתכתיים מוחלים בדרך כלל על פלדה. מתכות הנתונות לסביבות בלחץ גבוה וטמפרטורות גבוהות צריכות להימנע מהן.

ישנם שני סוגים של ציפויים מתכתיים: פסיבי ופעיל. ציפויים מתכתיים פסיביים מוחלים על פלדה ואלומיניום, ואילו ציפויים פעילים מגנים על חומרים בסיסיים באמצעות תגובות אלקטרוכימיות. ציפויים מתכתיים פעילים כוללים ציפויים על בסיס אבץ על מצעי פלדה ושכבות אלומיניום טהורות על סגסוגות עשירות בנחושת. עם זאת, הם עלולים להיפגע מחלודה. זו הסיבה שלעתים קרובות משתמשים באנודיזציה על אלומיניום ונירוסטה.

עבור מה משמש ציפויים למתכות?

ציפויים למתכות הוא תהליך של החלת שכבה חיצונית של מתכת על חפצים שונים. בהתאם למטרה של ציפויים למתכות, זה יכול לשפר את הביצועים או המראה. בהתאם ליישום שלה, ציפויים מתכת עשויים מחומרים שונים מציעים יתרונות וחסרונות ברורים. סוגים מסוימים של ציפויים מתכת נועדו להפחית את החיכוך ולהגדיל את כוחו של המוצר. בנוסף להגנה על חפצים מפני קורוזיה וחלודה, ציפויי מתכת מספקים גם בידוד חשמלי ועמידות בפני חיכוך.

ציפויי מתכת מרוססים תרמית משמשים לגשרים ונמצאים בשימוש נרחב יותר באירופה מאשר נמצא כי ציפויים מרוססים תרמית מגנים על גשרים עד 40 שנה, עם מעט מאוד תחזוקה נדרשת. ציפויים למתכות מרוסס תרמית נמצאים בשימוש נרחב גם על מבנים חיצוניים אחרים. ציפויים אלה מוחלים על גשרים, ערימות גז פליטה, קליפות סירות ותרנים.

גלוון הוא תהליך נוסף המשמש להפקדת מתכות. התהליך פועל על ידי העברת זרם חשמלי דרך מעגל של קתודות ואנודות. האלקטרודות טעונות באופן שלילי וחיובי. פתרון המכיל מלחי מתכת מוחל אז על פני השטח של לחומר. תהליך גלוון עשוי להתבצע באופן ידני או באמצעות מכונות אוטומטיות ביותר. מגוון רחב של מתכות יכול להיות מצופה באמצעות טכניקה זו.