אם אתה רוצה שיהיה לך מרחב חיצוני יפהפה ולהשאיר אותו להיראות במיטבו, עליך לשקול לבצע ניקוי אבן בריצית באופן קבוע. להלן מספר טיפים להקל על התהליך הזה:

מדוע אתה זקוק לניקוי אבן משתלבת?

ניקוי אבן משתלבת הוא חלק חשוב בשמירה על יופיה. צחצוח רגיל של משטח אבן הריצוף עם מטאטא זיפים נוקשה יסיר פסולת ולכלוך, וימנע מאבנים לגרד. כמו כן, סטיפת האבנים תסייע במניעת זרעי עשבים לנבוט ולנתק עשבים קטנים. לאחר הטאטא, תוכלו להשתמש בצינור לניקוי לכלוך ואבק. הצינור הוא גם דרך מצוינת להסיר כתמים, אבק וזוהמה.

עבור ניקוי אבנים משתלבות, תזדקק לדלי, מברשת חיצונית נוקשה וסבון. בחר מברשת עם זיפים עבים, מחוספסים וחזקים. מערבבים כמות קטנה של סבון ניקוי עם מים, ואז שופכים אותו על משטח הריצוף. מגרדים את פני השטח היטב, הסרת לכלוך ועשבים שוטים שנתקעים בין האבנים. כדי להסיר לכלוך וכתמים עקשניים, שוטפים היטב את אבן הריצוף במים.

הדרך הטובה ביותר לנקות אבנים משתלבות היא להשתמש במנקה לא רעיל וידידותי לסביבה. אתה יכול לרכוש תמיסת ניקוי ירוקה ולא רעילה פשוטה כדי לנקות את האבנים. גם מטאטא דחיפה עם זיפים חצי רכים הוא חיוני. השימוש במנקה הימני יכול לעזור להבטיח שהמרצפות יישארו יפות כמו כשהיו חדשות. ומטאטא דחיפה ימנע שימוש בשחיקה וכימיקלים קשים העלולים לפגוע במשטח האבן.

מה הדרך הטובה ביותר לנקות אבנים משתלבות?

הדרך הטובה ביותר לנקות אבנים משתלבות היא לעקוב אחר כמה נהלי ניקוי פשוטים. ראשית, עליכם לסחוף אותם עם מטאטא זיפים נוקשה. על ידי סחף אבני הריצוף, אתה מסיר לכלוך ופסולת, מה שעלול לגרום לנביטה. עליכם גם לפרק עשבים קטנים כדי למנוע מהם נביטה. ניתן להשתמש בצינור גם להסרת אבק וזוהמה. צעדים אלה יסייעו לאבני השילוב שלך להיראות נהדר.

דרך טבעית נוספת לנקות לוחות ריצוף היא עם תמיסת מים וסודה לשתייה. אמנם זוהי אפשרות פחות ידידותית לסביבה, אך זו אפשרות בטוחה מכיוון שהיא אינה מכילה כימיקלים קשים. זה גם מנטרל מינרלים במים ומגביר את כוח הניקוי של הסבון. ניתן למצוא סודה לשתייה ומים ברוב הבתים. אתה יכול להשתמש באחד משני הפתרונות הללו כדי לנקות את לוחות הריצוף שלך, תלוי במצבם.

לאחר שתמחק את הריצוף עם מברשת רכה, אתה יכול להשתמש בתמיסת מים וחומץ לבן. כדאי להשקות תחילה את הפטיו כך שהפתרון יתפשט באופן שווה על פני השטח. לאחר התייבשות הפיתרון, אתה יכול לצחצח את הפטיו כדי להסיר כל הזוהר שנותר. וודא שאתה לובש כפפות מגן, ואל תתן למנקה לשפוך לאזור הגן.

האם אתה יכול לנקות אבנים משתלבות עם שטיפת לחץ?

שטיפת לחץ היא דרך יעילה להסרת סוגים שונים של כתמים ואבק מאבנים משתלבות. האזהרה העיקרית היא שאסור לכוון את סילון המים על המפרקים שבין המחרצף. סילון מים חזק עלול לפגוע במחרצפים ולהוציא אותם ממיקומם. זה עשוי גם לשבור את החול במפרקים, ומחייב אותך למרוח חול פולימר.

כדי להפחית את הסיכון לפגיעה במרצפות, השתמש בקובץ מצורף לניקוי פני השטח. התקשרות זו ממקדת מטוסי מים על משטחים קשים, ולא באבני הריצוף עצמן. ההתקשרות לניקוי פני השטח אינה חזקה כמעט כמו מכונת כביסה לחץ, אך היא יכולה להיות יעילה ביותר. כאשר שטיפת כוח אבנים משתלבות, הימנע מריסוס ישירות על המפרקים, מכיוון שהוא עלול לשטוף את החול במפרקים ולגרום לבעיות בהתקנה.

אם תבחר להשתמש בכביסת לחץ, הקפד לבדוק את אבני ההרכבה עם צינור לפני השימוש בו. עדיף לבדוק אם יש רכות או סדקים כדי להבטיח שהאבן לא תיפגע מהמים. אם יש לך פערים באבני ההרכבה, בדוק אם אתה מנסה להשתמש בכביסת לחץ כדי להסיר את הכתמים. שטיפת לחץ עלולה גם לפגוע באזור המלט.